Târgul Liceelor Timișene 2022

⭐ Comunitatea din cadrul Târgului Liceelor Timișene este entuziasmată să își anunțe marea deschidere prin participarea în cadrul unui proiect împreună cu elevii de la Școala Gimnazială Nițchidorf și a unor elevi din 3 sate diferite, de clasa a VII-a și a VIII-a.

📍 Evenimentul se va desfășura joi, 24 februarie, începând cu ora 11:00 la Școala Gimnazială din comuna Nițchidorf.

📚 Elevii de la Nițchidorf ne-au pregătit un cadru festiv, specific mediului rural, punând accent pe cele mai reprezentative obiceiuri și tradiții. Zestrea social culturală a satului românesc precede traiul urban, nuanțând frumusețea și originalitatea acestora.

🎤 Evenimentul de lansare prevede, pe lângă dansul ansamblului și alte tradiții locale, prezentarea unui speech al organizatorilor.

👫🏼 Suntem bucuroși să vă anunțăm că peste 150 de persoane ne vor onora cu prezența la acest eveniment. Va fi LIVE pe Facebook, pe pagina Târgul Liceelor Timișene. Vă așteptăm pe LIVE!