Ziua europeană a sportului școlar

Astăzi am marcat Ziua Europeană a Sportului Școlar la Școala Gimnazială Giarmata.

Am organizat un campionat de fotbal între clasele gimnaziale, fiecare echipă reprezentând o țară europeană.

Pentru susținerea echipei favorite, elevii școlii noastre au creat bannere personalizate și au încurajat frenetic echipa favorită.Elevii mai micuți au avut parte de trasee aplicative ce au făcut ca spiritul sportiv să fie prezent în fiecare clasă.Ne bucurăm să putem promova sportul și fair-play-ul împreună cu elevii Școlii Gimnaziale Giarmata.

Le mulțumim elevilor pentru participare și îi asigurăm că vor mai avea parte de asemenea zile organizate în școala noastră.

Evenimentul a fost organizat de profesorii Lavinia Hagiu, Floarea Brădău și Alexandru Dincă.

#BeActive